Obsah

Částečné obnovení školní docházky

Typ: ostatní
Částečné obnovení školní docházkyV pondělí 12. dubna dochází k částečnému obnovení školní docházky. Týká se to však pouze žáků prvního stupně, kteří se budou navíc střídat ve škole po týdnech. Podrobné informace najdete po otevření této zprávy.

V pondělí 12. dubna se mohou do školy vrátit děti z 1. stupně. Ve škole se však budou střídat, a to následovně: v pondělí 12. dubna nastoupí do školy 1., 2. a 5. třída  a zbývající třídy 1. stupně budou pokračovat v online výuce z domova. Následující týden se skupiny vymění a pak by měla probíhat pravidelná rotace.  Přítomnost dětí ve škole budou opět doprovázet hygienická opatření. Povinností jsou stále roušky (děti musí mít s sebou dvě roušky v uzavíratelném sáčku), dodržování rozestupů, pečlivá hygiena rukou (při každém vstupu do školy je nutné použít dezinfekci na ruce, která je k dispozici ve vestibulu školy) a pravidelné větrání. Každé pondělí a každý čtvrtek ráno se musí děti ve škole podrobit antigennímu testu. Pokud bude test u některého z dětí nebo nebo u vyučujícího pozitivní v pondělí, pokračuje celá třída v prezenční výuce. Pozitivně testovaný žák bude umístěn do izolace a následně si ho vyzvedne zákonný zástupce.  Pokud bude test u některého  z žáků pozitivní ve čtvrtek, bude muset celá třída do karantény.  Bez negativního antigenního testu se děti nemohou zúčastnit výuky. Pokud rodič test odmítne, dítě zůstane doma, ale nemá nárok na distanční výuku a rodičům nevzniká právo na ošetřovné. Další podrobné informace budou sděleny třídními učiteli. Školní družina bude pro žáky 1.-4. ročníku zajištěna tak, jak to bylo  před uzavřením školy, to znamená od 7.00 do 15.00. Nástupy na obědy budou v těchto časech: 1. třída 10:50, 2. třída 11:20 a 5. třída 11:40 + 3. třída 10:50 a 4. třída 11:15.

Informace k provozu škol od 12. dubna
Informace k testování
Informace k testování (včetně video návodu) zde
Příznaky onemocnění​​​​​​​


Přílohy

Vytvořeno: 7. 4. 2021
Poslední aktualizace: 9. 4. 2021 09:42
Autor: