Obsah

Na sedmáky ve škole čeká odměna – dárková krabice od Minisčítání 2020

Typ: ostatní
MinisčítáníŽáci 7. třídy se zapojili do projektu s názvem Minisčítání 2020, jehož cílem je seznámit žáky základních škol s významem blížícího se Sčítání lidu, domů a bytů. Další informace najdete po otevření této zprávy.

Žáci 7. třídy poznali nový způsob práce s informacemi a zároveň si zpestřili distanční výuku. Zapojili se do vzdělávací akce Českého statistického úřadu s názvem Minisčítání 2020. Jejím cílem bylo zábavně-naučnou formou přiblížit žákům ve věku 9 až 15 let význam statistiky a chystaného Sčítání lidu, domů a bytů, které proběhne na jaře 2021, poprvé primárně online. Výsledky sčítání a výsledné grafy si sedmáci společně prohlédli a porovnávali v prosinci, když se mohli znovu potkat ve škole. Do akce se zapojilo celkem 1593 tříd, z okresu Benešov ale pouze 1 třída. Na závěr akce byla v každém kraji vylosována 1 třída, která obdrží hodnotné ceny od partnerů projektu. Ve Středočeském kraji se štěstí usmálo právě na naše sedmáky. Mohou se těšit na deskové hry, komiksové knihy a časopisy. Škola také získala 1 notebook. Co je pro děti nejdůležitější? Zvládly by první pomoc? Umí rozdělat oheň? Jaké používají sociální sítě? Kam by chtěly vycestovat? Odpovědi na tyto a další otázky můžete nalézt na www.miniscitani.cz.


Vytvořeno: 17. 2. 2021
Poslední aktualizace: 17. 2. 2021 17:24
Autor: