Obsah

Staleté kořeny

Typ: ostatní
Staleté kořeny 1Projekt pro 4. a 5. třídu k 100. výročí vzniku ČSR

V rámci projektu "100 let republiky", kterým jsme si na naší škole během září a října připomínali 100 let od vzniku Československé republiky, se žáci 4. a 5. třídy zapojili do programu "Staleté kořeny". Tento projekt má za cíl připomenout a oslavit vznik Československa. Organizátoři si při jeho přípravě kladli otázky Kým jako národ jsme? Jaká je naše identita a kořeny? Sami autoři o svém projektu píší: "Všichni víme, že kořeny jsou důležité. Stejně tak i národ potřebuje své kořeny a bez svých kořenů hyne. Věříme, že český národ vyrůstá z těchto čtyř hodnot: křesťanské víry, pravdy, svobody a důstojnosti lidského života. To jsou naše národní kořeny. V našem projektu ukazujeme, že z těchto hodnot vyrůstáme. Má to však háček - kořeny jsou pod zemí a nejsou vidět. Z nich vyrůstá kmen, větve a listy. Kmen - to jsou významné osobnosti českého národa a listy - příběhy současných lidí. Jde nám o to, propojit minulost s přítomností. Propojit kořeny s kmenem a listy." Fotografie 4. třída + 5. třída

 


Vytvořeno: 24. 10. 2018
Poslední aktualizace: 4. 12. 2018 16:14
Autor: