Obsah

Testování žáků před přijímacími zkouškami

Typ: ostatní
Testování před přijímacími zkouškami Žáci, kteří půjdou začátkem května k přijímacím zkouškám, se musí podrobit ve škole antigennímu testu. Více informací najdete po otevření této zprávy.

Žáci, kteří budou dělat začátkem května přijímací zkoušky, musí být otestováni ve škole antigenním testem. Žáci 9. třídy budou otestováni v úterý 27. dubna od 8.00. Žáci z 5. třídy, kteří se hlásí na víceleté gymnázium, budou otestováni ve škole ve čtvrtek 29. dubna. Test trvá asi 15 minut. Po testu dostane každý žák potvrzení o testu s výsledkem. A´t už bude negativní nebo pozitivní. S potrvzením o negativním testu jde potom žák k přijímacím zkouškám. Na střední škole potvrzení pouze ukáže. Střední škola ho od žáků nevybírá. Pokud bude výsledek antigenního testu pozitivní, musí se žák a jeho zákonný zástupce obrátit na svého dětského lékaře. Ten mu vypíše elektronickou žádanku na PCR test. Pokud bude PCR test negativní, je směrodatný tento PCR test a žák může jít k přijímacím zkouškám. Pokud bude PCR test pozitivní, žák k přijímacím zkouškám jít nemůže. Na střední škole se omluví a k omluvě přiloží potvrzení o pozitivním testu. Nahradní termín si dohodne se střední školou. Druhou podmínkou k účasti na přijímacích zkouškách je aktuální zdravotní stav. Zkoušek se nesmí zúčastnit nikdo s příznaky onemocnění COVID-19.

Další informace o testování


Vytvořeno: 14. 4. 2021
Poslední aktualizace: 15. 4. 2021 10:04
Autor: