Menu
ZŠ Trhový Štěpánov
Základní škola Trhový Štěpánov

Víte, co je Postcrossing?

Postcrossing

Děti z 6. a 7. třídy se letos staly součástí projektu Postcrossing. V rámci tohoto projektu si mohly vyměňovat pohlednice se zájemci z různých zemí z téměř celého světa. Další informace jsou součástí této zprávy.

Postcrossing je projekt, jehož cílem je umožnit lidem z celého světa posílat si navzájem pohlednice a tím poznávat nové lidi, získávat  informace o životě v jiných krajinách nebo se vzájemně nejen kulturně obohacovat.  Žáci 6. a 7. třídy se letos stali skutečnými "postcrosaři" a posílali a dostávali pohlednice ze všech koutů světa. Aktivita byla zaměřena na hodiny zeměpisu a anglického jazyka. Šesťáci obdrželi 38 pohledů a sedmáci dokonce 49 pohledů. Pohlednice dorazily z celého světa. Chybí pouze pohled z Antarktidy. Pozdravy přišly např. z USA, Austrálie, Německa, Ruska, Kanady, Finska, Izraele, Indie, Japonska, Ukrajiny, Francie, Libanonu, Španělska, Itálie, Velké Británie nebo Číny a z mnoha dalších zemí. Více se o aktivitě Postcrossing dozvíte na stránkách www.postcrossing.com.

Postcrossing 6. třídaPostcrossing 7. třída

 

Datum vložení: 28. 6. 2023 7:05
Datum poslední aktualizace: 28. 6. 2023 7:44