Menu
ZŠ Trhový Štěpánov
Základní škola Trhový Štěpánov

Zprávy

Zobrazeno 1-70 ze 338
Zápis do 1. třídy

Zápis do 1. třídy

Datum: 17. 3. 2023

Zápis dětí do 1. třídy se uskuteční ve středu 19. dubna a ve čtvrtek 20. dubna 2023. Pozvánku s informacemi a žádost o přijetí k základnímu vzdělávání a zápisní list najdete uvnitř této zprávy. Prosíme rodiče, aby si rezervovali čas zápisu na čísle 775582801, a to od pondělí 27. března 2023.

Školní rok 2018/2019

PŘEHLED ŠKOLNÍCH AKCÍ (odkazy na fotografie a jiné materiály)

Datum: 16. 3. 2023

Přehled akcí ve školním roce 2022/2023

Okresní kolo volejbalového turnaje-starší žákyně

Okresní kolo volejbalového turnaje

Datum: 16. 3. 2023

Tým starších žákyň se zúčastnil okresního kola volejbalového turnaje. V základní skupině obsadil 3. místo a v konečném pořadí celého turnaje byl klasifikován na děleném 5. místě. Turnaj proběhl na ZŠ Vlašim Vorlina. Podrobnosti jsou pod odkazem, který najdete po otevření této zprávy.

Den bez tašek

Den bez tašek

Datum: 14. 3. 2023

Nedílnou součástí výbavy každého žaka je školní taška. Jen těžko si dokážeme představit, že se vypravíme do školy bez ní. My jsme si to ale vyzkoušeli! V úterý 14.3. byl totiž Den bez tašek. Žáci si měli přinést učebnice v něčem jiném než v batohu. Jak si děti poradily, zjistíte ve fotogalerii.

Kroužek keramiky

Kroužek keramiky

Datum: 3. 3. 2023

V kroužku keramiky se děti učí pracovat s hlínou, tvoří pěkné a netradiční výrobky a seznámí se s různými modelářskými technikami. Hlavně si však domů odnesou mnoho povedených výrobků. Odkaz na fotografie z letošního kroužku keramiky je v této zprávě.

Plavání

Plavecký kurz 2. a 3. třídy

Datum: 24. 2. 2023

Žáci 2. a 3. třídy mají za sebou kurz plavání. Kurz zahrnoval deset lekcí v benešovském bazénu. Fotografie jsou k dispozici ve fotogalerii obou tříd.

Hory 2023

Hory 2023

Datum: 6. 2. 2023

Po dvouleté odmlce, způsobené pandemií covidu, se letos opět koná lyžařský výcvikový kurz. Místem konání je skiareál Severák v Jizerských horách. Tato zpráva obsahuje odkaz na zpravodajství z pobytu našich mladých lyžařů.

První vysvědčení

První vysvědčení

Datum: 2. 2. 2023

Čas rychle letí a první pololetí je za námi. Poslední lednový den si děti přišly pro pololetní vysvědčení. Pro prvňáčky to byla velká premiéra, protože se jednalo o jejich první "velké" vysvědčení. Fotografie z jeho předání jsou ve fotogalerii.

Informace ze školní jídelny

Informace ze školní jídelny

Datum: 31. 1. 2023

V pátek 3. února, kdy jsou pololetní prázdniny, mají všechny děti automaticky odhlášené obědy.

Školní družina

Informace k platbě školní družiny za druhé pololetí

Datum: 27. 1. 2023

Poplatek za školní družinu za druhé pololetí je 500 Kč. Částku je potřeba uhradit do 15. března u pí uč. L. Kulíkové.

Klub mladých diváků

Klub mladých diváků

Datum: 25. 1. 2023

Klub mladých diváků měl druhou letošní zastávku v Divadle Komedie. Představení se jmenovalo Volání divočiny a vzniklo podle známé stejnojmenné literární předlohy od amerického spisovatele Jacka Londona. Příběh nás zavedl do konce 19. století na Divoký západ, kde probíhala zlatá horečka.

Okresní kolo Dějepisné olympiády

Okresní kolo Dějepisné olympiády

Datum: 24. 1. 2023

Okresního kola Dějepisné olympiády se zúčastnili dva žáci 9. třídy, Eliška Fialová a Daniel Hruš. Úspěšnější byl D. Hruš, který dosáhl na velmi pěkné 10. místo. E. Fialová obsadila 19. místo. Oběma gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvikový kurz

Datum: 17. 1. 2023

Do rubriky Lyžařský výcvikový kurz byly přidány podrobné informace k letošnímu lyžařskému kurzu.

Olympiáda v českém jazyce

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

Datum: 4. 1. 2023

Školního kola Olympiády v českém jazyce se zúčastnili výhradně žáci 8. a 9. třídy. Vítězkou se stala Magda Paťhová z 9. třídy, která získala 22 bodů z 30 možných. Vítězka bude jako jediná reprezentovat školu v okresním kole této soutěže.

Zlatý oříšek

Úspěch Magdy Paťhové ve Zlatém oříšku

Datum: 2. 1. 2023

Žákyně 9. třídy Magda Paťhová dosáhla velkého úspěchu v soutěži Zlatý oříšek. Byla totiž vybrána mezi sedm vítězů této soutěže. Zlatý oříšek je soutěž pro talentované děti do 15 let. Magda byla nominována za vlastní literární činnost (psaní původních povídek a knih s historickou tematikou).

Přírodovědný kroužek

Přírodovědný kroužek

Datum: 20. 12. 2022

Také v letošním roce pokračuje ve své činnosti Přírodovědný kroužek. Jedna z jeho akcí byla předvánoční výprava za netopýry do štol lomu Alkazar u Srbska. Odkaz na fotografie z akce je v této zprávě.

Postcrossing

Víte, co je Postcrossing?

Datum: 16. 12. 2022

Postcrossing je způsob, jak si můžete vyměňovat pohlednice s lidmi z celého světa. Do projektu jsou zapojeni také žáci 6. a 7. třídy. Odkaz na další informace je ve zprávě.

Informace ze školní jídelny

Informace ze školní jídelny

Datum: 14. 12. 2022

Prosíme rodiče žáků, aby odhlašovali obědy dětem okamžitě, jakmile se dozví, že jejich syn/dcera nemůže jít do školy. Nejpozději však do 7.00 v daný den. Pokud tak neučiní, bude stravné naúčtováno. Děkujeme.

Páťáci v ekocentru ve Vlašimi

Ekocentrum ve Vlašimi

Datum: 13. 12. 2022

Návštěvy výukových a výchovných programů v Ekocentru ve Vlašimi patří mezi žáky stále mezi oblíbené akce. Před Vánoci byli u vlašimských ochranářů žáci 5. třídy, kteří si vybrali program Svět barev. Odkaz na fotografie z jejich návštěvy je součástí této zprávy.

Dějepisná olympiáda

Školní kolo Dějepisné olympiády

Datum: 8. 12. 2022

Vítězkou školního kola Dějepisné olympiády se stala Eliška Fialová z 9. třídy. Na druhém místě se umístili se stejným bodovým ziskem hned tři soutěžící: Mikuláš Hromas (8. třída), Daniel Hruš (9. třída) a Petr Steklý (9. třída). Tématem letošního ročníku jsou moderní dějiny po druhé světové válce.

Pohádka pro prvňáčka

Pohádka pro prvňáčka

Datum: 5. 12. 2022

Ve škole se žáci míjí na chodbách a mnoho žáků z vyšších tříd nezná děti z prvního stupně a naopak. V říjnu se povedlo uskutečnit projekt, který trochu naboural tuto anonymitu a stmelil děti různých věkových kategorií.

Mikulášská obchůzka

Mikulášská obchůzka

Datum: 5. 12. 2022

Mikulášská tradice patří k oblíbeným akcím školy. Tento den si užijí všechny děti, především však ty nejmladší. Čerti byli strašidelní, andělé půvabní a Mikuláš autoritativní. Mikuláš pokáral zlobivé děti a andělé odměnili malé děti drobnými dárky. Odkaz na fotografie je v této zprávě.

Vystoupení cimbálové muziky Réva

Cimbálová muzika Réva

Datum: 1. 12. 2022

První prosincový den zavítala do školy cimbálová muzika Réva ze Zlína, která dětem představila tradiční lidové nástroje, se kterými hudebníci dokázali zahrát lidové písničky, jazz, filmové melodie, klasickou hudbu nebo i rock.

Klub mladých diváků

Klub mladých diváků

Datum: 21. 11. 2022

Klub mladých diváků zahájil svoji činnost ve druhé polovině listopadu. První letošní představení se jmenovalo "Honzlová" a představilo nám životní osudy mladé dívky v nelehké době 50. let minulého století v komunistickém Československu. Představení jsme viděli v Divadle Rokoko.

Turnaj v sálové kopané

Turnaj v sálové kopané

Datum: 14. 11. 2022

Tradičního turnaje v sálové kopané se zúčastnil také tým žáků ze ZŠ Trhový Štěpánov. V základní skupině ani jednou neprohrál, přesto obsadil "až" druhé místo za vítězným družstvem ze ZŠ Vlašim Sídliště. Podrobnější informace jsou součástí této zprávy.

Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvikový kurz 2022/2023

Datum: 11. 11. 2022

V rubrice Lyžařský výcvikový kurz najdete základní informace k letošnímu Lyžařskému výcvikovému kurzu. Odkaz je součástí této zprávy.

Ukázka dravých ptáků

Ukázka dravých ptáků

Datum: 7. 11. 2022

V listopadu jsme ve škole uvítali pana Miloslava Vondrušku, který do školy zavítal s dravými ptáky a sovami. Žáci měli možnost si dravé ptáky prohlédnout, dozvědět se nové informace o jejich životě, viděli letovou ukázku a mohli si na ně také sáhnout. Fotografie jsou ve fotogalerii.

Třídní schůzky

Třídní schůzky

Datum: 5. 11. 2022

Třídní schůzky jsou rozdělené na dvě části. Obě první třídy měly první letošní třídní schůzku v pondělí 31.10. od 15.30. 2.-9. třída budou mít třídní schůzky v úterý 15.11.

Lapbook Kutná Hora 9. třída

Víte, co je lapbook?

Datum: 2. 11. 2022

Deváťáci a osmáci to již vědí. Formou lapbooku totiž zpracovali své znalosti získané při historické exkurzi do Kutné Hory. Odkaz na lapbooky je součástí této zprávy.

Školní jídelna

Informace ze školní jídelny

Datum: 20. 10. 2022

Během podzimních prázdnin mají děti ze základní školy automaticky odhlášené obědy. Školní jídelna vaří po tuto dobu pro děti z mateřské školy a pro cizí strávníky.

Turnaj ve stolním tenise

Turnaj ve stolním tenise

Datum: 10. 10. 2022

Okresní kolo Turnaje ve stolním tenise bylo pro družstvo starších žáků naší školy velmi úspěšné. Tým složený výhradně z žáků 9. třídy obsadil druhé místo a pouze jedna porážka s pozdějšími vítězi ze ZŠ Vlašim Sídliště je stála postup do dalšího kola. Více informací obsahuje tato zpráva.

Bleskový sběr papíru

Bleskový sběr papíru

Datum: 10. 10. 2022

Při prvním letošním bleskovém sběru bylo sebráno 3,7 tuny starého papíru. Za přinesený papír děkujeme.

Exkurze do Kutné Hory

Exkurze do Kutné Hory

Datum: 5. 10. 2022

Žáci 8. a 9. třídy měli možnost navštívit historické město Kutná Hora. Součástí programu byly mimo jiné kostel Všech svatých se světoznámou kostnicí v Sedlci, chrám sv. Barbory nebo středověký důl na stříbro. Odkaz na fotografie je uvnitř zprávy.

Projekty "Ovoce a zelenina do škol" a "Mléko do škol"

Projekty "Mléko do škol" a "Ovoce a zelenina do škol"

Datum: 30. 9. 2022

Ve školním roce 2022/2023 bude naše škola opět zapojena do projektu "Ovoce a zelenina do škol" a "Mléko do škol". Letos však budou oba projekty omezeny pouze na 1. stupeň.

Dopravní výchova

Dopravní výchova

Datum: 30. 9. 2022

První část dopravní výchovy mají za sebou žáci 4. třídy. Koncem září se vydali na dopravní hřiště do Zruče nad Sázavou a absolvovali teoretickou i praktickou část kurzu. Dopravní výchova bude mít pokračovaní na jaře. Fotografie jsou k dispozici ve fotogalerii.

Žákovský parlament

Žákovská samospráva

Datum: 22. 9. 2022

Od roku 2009 funguje na naší škole Žákovský parlament. Také v tomto školním roce jsou jeho členy 2 zástupci 4.-9. třídy. Členové Žákovského parlamentu zvolili za předsedkyni pro tento rok Markétu Mastíkovou z 9. třídy a jejím zástupcem se stal její spolužák Tomáš Kupsa.

Křest knihy Magdy Paťhové

Křest knihy M. Paťhové

Datum: 10. 9. 2022

Žákyně 9. třídy Magdaléna Paťhová se zajímá o historii a začala se také věnovat spisovatelské dráze a má na svém kontě již několik knih s historickou tematikou. Ve čtvrtek 8. září se na Městském úřadě v Trhovém Štěpánově uskutečnil křest její zatím poslední knihy "Záhady Trhového Štěpánova".

Kroužky ve škole

Nabídka kroužků

Datum: 5. 9. 2022

V části Kroužky v horní části úvodní stránky je zveřejněna nabídka kroužků v tomto školním roce. Pro lepší orientaci můžete použít odkaz, který najdete po otevření této zprávy.

První školní den

První školní den

Datum: 1. 9. 2022

Prvního září je pro každé školou povinné dítě důležitým dnem v jeho kalendáři. Pro děti nastupující do první třídy znamená však ještě více. Jdou totiž poprvé do "velké" školy. Letos máme po delší době dvě první třídy. Prvňáčků je totiž téměř 40. Fotografie z obou tříd najdete po otevření zprávy.

Školní družina

Informace ze školní družiny

Datum: 31. 8. 2022

Tato zpráva obsahuje důležité informace o chodu školní družiny (včetně kritérií pro přijímání do školní družiny a přihlášky do školní družiny).

Klub mladých čtenářů

Klub mladých čtenářů

Datum: 31. 8. 2022

Obsahem této zprávy jsou podrobné informace ke Klubu mladých čtenářů ve školním roce 2022/2023.

Školní jídelna

Informace ze školní jídelny

Datum: 23. 8. 2022

1. září 2022 mohou jít na oběd pouze ti žáci a zaměstnanci školy, kteří se sami přihlásí (telefonicky nebo e-mailem) do 29. srpna 2022. Oběd se bude 1. září vydávat od 10.45. Od 2. září 2022 budou všichni žáci přihlášeni automaticky na oběd.

Malá promoce žáků 9. třídy

Loučení 9. třídy

Datum: 30. 6. 2022

Letošní školní rok dokončilo školní docházku 20 žáků 9. třídy (včetně nových ukrajinských žáků). Fotografie, které najdete uvnitř této zprávy, dokumentují poslední jejich školní týdny a dny.

Organizace školního roku 2022-2023

Organizace školního roku 2022/2023

Datum: 30. 6. 2022

Tato zpráva obsahuje přehled informací k průběhu školního roku 2022/2023 (prázdniny, nástup do školy, předání vysvědčení atd.)

Seznam sešitů

Seznamy sešitů pro školní rok 2022/2023

Datum: 30. 6. 2022

V této zprávě si můžete stáhnout seznam sešitů na školní rok 2022/2023 pro příslušnou třídu.

Školní jídelna

Navýšení cen obědů

Datum: 28. 6. 2022

Od 1. září 2022 dojde k navýšení cen obědů ve školní jídelně, a to pro všechny strávníky. Důvodem jsou rostoucí ceny potravin. Podrobné informace jsou v této zprávě.

Školní výlety

Závěrečné výlety

Datum: 28. 6. 2022

Červen je ve znamení různých výletů a exkurzí. Odkazy na informace a fotografie z jednodenních i vícedenních výletů najdete uvnitř této zprávy.

Závěrečný výlet 7. a 9. třída

Závěrečný výlet 7. a 9. třídy

Datum: 27. 6. 2022

Žáci 7. a 9. třídy si užili tři dny ve Slunečném údolí. Fotografie z výletu z obou tříd jsou v této zprávě.

Dopravní výchova

Dopravní výchova

Datum: 24. 6. 2022

Jako každý rok absolvovali čtvrťáci kurz dopravní výchovy, který zajišťuje Městská policie Zruč nad Sázavou. Kurz se skládal ze dvou teoretických a praktických bloků a závěrečného testu. Odkazy na podrobné informace jsou v této zprávě.

O pohár Posázaví

Volejbalový turnaj O pohár Posázaví

Datum: 21. 6. 2022

Tým složený z dívek 7., 8. a 9. třídy se koncem školního roku zúčastnil volejbalového turnaje O pohár Posázaví. Děvčata si vedla velmi dobře. Zvítězila čtyřikrát a obsadila pěkné 4. místo. Další informace najdete pod odkazem v této zprávě.

Projekt  Moderní dějiny

Projekt "Moderní dějiny"

Datum: 16. 6. 2022

Projekt Moderní dějiny v 9. třídě (a zčásti také v 8. třídě) byl zaměřen na naše a světové dějiny 20. století. Podrobné informace jsou součástí této zprávy.

Přírodovědný kroužek

Přírodovědný kroužek

Datum: 16. 6. 2022

Pokud se chcete dozvědět zajímavosti z činnosti Přírodovědného kroužku, rozklikněte tuto zprávu a najdete odkazy na jarní akce tohoto kroužku.

Školní jídelna

Informace ze školní jídelny pro rodiče žáků 1. třídy (2022/2023)

Datum: 16. 6. 2022

Po otevření této zprávy najdete odkaz, který vás navede na informace o školním stravování určené pro rodiče a žáky budoucích prvních tříd.

Vícedenní výlet 2. třída

Vícedenní výlet 2. třídy

Datum: 12. 6. 2022

Žáci druhé třídy se vydali druhý červnový víkend na třídenní výlet na Horní Bradlo. Odkaz na fotografie z výletu najdete po otevření této zprávy.

Zápis do 1. třídy-děti z Ukrajiny

Zápis dětí z Ukrajiny

Datum: 2. 6. 2022

Bližší informace k mimořádnému zápisu dětí z Ukrajiny najdete v přiloženém souboru.

Klub mladých diváků

Klub mladých diváků

Datum: 25. 5. 2022

Klub mladých diváků ukončil činnost v tomto školním roce koncem května. Poslední představení se jmenovalo "Holoubek". Jednalo se o taneční vystoupení v Městské knihovně. Klub mladých diváků bude pokračovat ve své činnosti také příští školní rok.

Exkurze Ondřejov + Sázavský klášter

Exkurze Ondřejov+Sázavský klášter 8.+9. třída

Datum: 21. 5. 2022

Ve druhé polovině května absolvovali žáci 8. a 9. třídy exkurzi do Ondřejovské hvězdárny a Sázavského kláštera. Fotografie z akce jsou v odkazu, který najdete po otevření zprávy.

Bleskový sběr papíru

Bleskový sběr papíru

Datum: 13. 5. 2022

Při letošním posledním bleskovém sběru papíru bylo sebráno 4,2 tuny starého papíru. Všem za přinesený sběr děkujeme.

Exkurze Praha a Lidice

Exkurze Praha a Lidice 8. a 9. třída

Datum: 10. 5. 2022

Žáci 8. a 9. třídy vyrazili 10. května na exkurzi, při které se seznámili s událostmi druhé světové války. Především šlo o atentát na Heydricha a vyhlazení Lidic. Navštívili Národní památník hrdinů heydrichiády v Praze a Lidice. Více (nejen o exkurzi) je v odkazech, které najdete po otevření zprávy.

Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

Datum: 9. 5. 2022

Začátkem května proběhlo ve Vlašimi okresní kolo Poháru rozhlasu, kterého se z naší školy zúčastnil tým starších dívek z 8. a 9. třídy. V konečném pořadí se umístil na 11. místě. Více informací je ve rubrice "Předmětové a sportovní soutěže".

Preventivní program FAKESCAPE

Preventivní program FAKESCAPE

Datum: 3. 5. 2022

Žáci 8. a 9. třídy se zapojili do programu FAKESCAPE, který formou hry rozvíjí u žáků kompetence mediální gramotnosti-kritické myšlení a ověřování informací. Program byl zaměřen na práci s dezinformacemi a fake news, především na internetu. Odkaz na fotografie najdete po otevření této zprávy.

McDonald´s Cup

Oblastní kolo McDonald´s Cupu

Datum: 26. 4. 2022

Oblastního kola McDonald´s Cupu se z naší školy zúčastnil tým mladých fotbalistů v kategorii B. Odehrál tři zápasy s bilancí 1 výhra a 2 prohry, což na postup nestačilo. Více informací najdete po otevření této zprávy.

Atletický čtyřboj

Atletický čtyřboj

Datum: 25. 4. 2022

Výborného úspěchu dosáhl v oblastním kole Atletického čtyřboje žák 7. třídy Jan Lacman, který vyhrál celkové hodnocení všech disciplín. Velmi dobře si vedli také jeho spolužáci Lukáš Boušek a Zbyněk Limburk. Podrobnosti najdete v této zprávě.

Bleskový sběr papíru

Bleskový sběr papíru

Datum: 20. 4. 2022

V pondělí 2. května se koná letošní poslední bleskový sběr papíru!

Klub mladých diváků

Klub mladých diváků

Datum: 20. 4. 2022

Letošní Klub mladých diváků má na programu tři divadelní představení. Druhé jsme absolvovali 20. dubna. Nejprve jsme se prošli po Královské cestě a pak jsme zamířili do Divadla v Dlouhé, kde jsme zhlédli klasické české drama Lucerna od Aloise Jiráska.

Fotografování

Fotografování

Datum: 20. 4. 2022

Fotografování bude letos v pátek 29. dubna. Ceny fotografií: třída 50 Kč, skupinky 30 Kč a jednotlivec (3 fotografie) 80 Kč.

Projekt sovy

Projekt Sovy

Datum: 20. 4. 2022

Zájemci z řad žáků 7. a 8. třídy se mohli zapojit do projektu o našich sovách. Více se o projektu (včetně několika fotografií) dozvíte uvnitř této zprávy.

Zápis do 1. třídy

Zápis do 1. třídy

Datum: 7. 4. 2022

Letošní zápis do 1. třídy proběhl začátkem dubna a konal se ve dvou dnech. Zájem o zápis do 1. třídy byl totiž velký a příští školní rok se budou po dlouhé době otevírat dvě první třídy. V září 2022 by do 1. třídy mělo nastoupit 35 dětí. Fotografie ze zápisu jsou součástí této zprávy.

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Datum: 2. 4. 2022

Okresního kola Olympiády v českém jazyce se zúčastnily dvě nejúspěšnější řešitelky kola škola, a to Jolana Setničková a Yveta Zíková (obě z 8. třídy). V okresním kole obsadily se ziskem 29 bodů shodně 33. místo. Soutěž se konala na konci března v Benešově.

Okresní kolo Dějepisné olympiády

Okresní kolo Dějepisné olympiády

Datum: 23. 3. 2022

V okresním kole Dějepisné olympiády se z našich žáků nejlépe umístili Jonáš Hromas z 9. třídy a Eliška Čermáková (TŠ) z 8. třídy. Oba skončili se shodným bodovým ziskem na 7. místě. Šimon Malaník z 9. třídy byl třináctý. Soutěže, která se konala v Benešově, se zúčastnilo se 44 soutěžících.

Zobrazeno 1-70 ze 338