Klub mladých čtenářů

"JSME TU PROTO, ABY DĚTI ČETLY"logo

Klub mladých čtenářů na naší škole

Klub mladých čtenářů vedla na naší škole několik let pí uč. Hana Früblingová. Na začátku školního roku 2020/2021 převzal její funkci p. uč. Martin Vrbický. Činnost KMČ však pokračuje v zajetých kolejích. Své katalogy nabízí dětem několikrát ročně  Albatros (5x ročně) a Knižní klub Fragment (4x ročně). Všechny nabízené knihy lze objednat celoročně v Klubu mladých čtenářů za snížené ceny (-20% a více). Objednávkou knih se nezavazujete k žádnému dalšímu odběru knih. Nabídku knih využijete jen tehdy, když vás osloví. Vyplněnou objednávku odevzdá žák důvěrníkovi KMČ (M. Vrbický) nebo můžete poslat objednávku e-mailem na adresu vrbicky@zsts.cz. V e-mailu uveďte jméno a příjmení dítěte, třídu, název objednané knihy, počet výtisků a katalog, ze kterého objednáváte. Objednané knihy dostanou děti ve škole. Podrobné informace jsou také na webových stránkách Klubu mladých čtenářů.

Klub mladých čtenářů obecně

Klub mladých čtenářů funguje již od roku 1964. Cílem KMČ je poskytnout mladým čtenářům kvalitní dětskou literaturu za velmi výhodnou cenu a posilovat v dětech pozitivní vztah ke knihám. V minulosti byl KMČ spjat hlavně s nakladatelstvím Albatros. Postupem času se připojily Knižní klub Egmont, Knižní klub Fragment nebo HumbookMag. Albatros a Fragment nabízí knihy pro děti ve věku 5-13 let, Egmont pro děti ve věku 3-15 let a HumbookMag je pro dospívající ve věku 12-17 let. Katalogy s nabídkou knih jsou na školy zasílány několikrát za rok. KMČ spolupracuje s mateřskými a základními školami, gymnázii a také se středními školami. V současné době zasílá KMČ své katalogy na bezmála 4000 škol v celé České republice.

Klub mladých čtenářů 2023/2024

Po rozdání katalogů dětem počká důvěrník vždy asi 14 dní, než se nashromáždí objednávky a potom objedná knihy. Pak opět počká dalších 14 dní a doobjedná najednou zbytek knih. Z kteréhokoli katalogu lze ale objednávat po celý školní rok, a to až do vyprodání zásob.